piątek, 10 kwietnia 2015

Geostrategiczna Ukraina


Zapraszam na film, który jest szerszym spojrzeniem na sposoby amerykańskich strategii podboju kontynentu Azjatyckiego, utrzymania kontroli w Europie a nade wszystko, zdominowania i dekompozycji państw takich jak Chiny i Rosja, które są obecnie uważane za jedynych potencjalnych rywali USA.
Ponadto przyjrzymy się trwającym już od wielu lat wojnom i rewolucjom na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej, które są etapową realizacją podobnych zamierzeń, a które to pozwolą nam lepiej zrozumieć aktualne "zawirowania" na Ukrainie.

Całość odnosi się do projektu globalnej dominacji, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne na łamach książki Zbigniewa Brzezińskiego "Wielka szachownica" (The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives)

Na przykładzie faktów przytaczanych przez M.Piskorskiego, proponuję zastanowić się, jaką rolę w całokształcie ostatnich zmian geopolitycznych w Europie odgrywają państwa takie jak Litwa, Łotwa czy Polska. Czym są w istocie te kraje i czyje interesy gorliwie realizują.

Nie jest to jednak film dla przeciętnego rusofoba, z bielmem na oczach i mózgiem wielkości orzecha, zatem takowi nawet niech nie próbują doszukiwać się tu spełnienia. Im w dalszym ciągu do przeżycia chorego emocjonalnego orgazmu, wystarczyć muszą pierwsze strony pisanych szmatławców i bełkot wydalany ustami medialnych prostytutek. Natomiast szczerze polecam go wszystkim tym, którzy już od dłuższego czasu wiedzą (lub wydaje im się), że w tym obrazie który tak ochoczo podtyka nam się pod nos, jest coś zdecydowanie fałszywego i mocno śmierdzącego.

https://www.youtube.com/watch?v=meTpBZHFL0c 

I jeszcze dwa małe suplementy w temacie:
https://www.youtube.com/watch?v=G7mFCTN-t_U&feature=share

https://www.youtube.com/watch?v=8rgNIRiYFmI 


Grafika: internet

   

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza