środa, 17 kwietnia 2013

Atlas chmur cz.1

Nie, nie będzie o filmie. Takowego nie oglądałem, dlatego nawet za bardzo nie miałbym o czym pisać. Natomiast przedwczoraj przeprowadziłem spore porządki na dysku, gdzie przechowuję wszelkie możliwe zdjęcia. I zmusiłem się wreszcie do zrobienia z nimi należytego porządku. Potworzyłem różne galerie tematyczne i umiejscowiłem w nich odpowiednie foty. Poniższe akurat, znalazły miejsce w galerii o tytule tego wpisu.

Odkąd zacząłem pstrykać na prawo i lewo, często w obrębie moich fotograficznych zainteresowań pojawiają się chmury. W sumie nic dziwnego. Kolejny aspekt bliskiej mi natury, który często aż prosi się o uwiecznienie. Tak więc próbowałem nieraz "ustrzelić" co nieco, a wynik takich "polowań" bywał niekiedy dość interesujący. Zdjęcia które tu zamieściłem pochodzą z ostatnich trzech lat, z kilkunastu różnych miejsc, w których to dane mi było dostrzec przeróżne fragmenty chmurnych inscenizacji. Jaki jest tego efekt- ocenicie sami.
Ja tylko ze swej strony proszę o wyrozumiałość. Daleko mi do zaawansowanego fotoamatora, także co do spraw natury techniki ekspozycji  itd. to...sami wiecie.
Miłego oglądania. 

6 komentarzy:

 1. Chmury ze względu na swoją różnorodność są wdzięcznym tematem zdjęć. Wszystkie są intrygujące, a najbardziej podobają mi się nr 8 i 14. Życzę dalszych udanych "łowów" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Ja też mam nadzieję, że następne takie "polowania" okażą się owocne.

   Usuń
 2. Świetna seria z ciekawą tematyką !!!

  Kolega kiedyś ustrzelił w Zg-cu niezwykle rzadką i wysoką chmurę - coś jak ta na 7 ale o wiele bardziej spektakularna z górą jakby burzową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli najprawdopodobniej "kowadło" cumulonimbusa- chmury burzowej. Powiem Ci szczerze że też mam zamiar trochę popstrykać podczas burzy, by uchwycić być może jakieś spektakularne popisy błyskawic. Ale oczywiście najpierw muszę zainwestować w statyw :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Bardzo ciekawe fotografie :). Ja również uwielbiam chmury :D.

  OdpowiedzUsuń