wtorek, 11 lutego 2014

Rupert Spira - Przejrzystość rzeczyTo moim zdaniem jeden z najlepszych wywiadów z Rupertem Spira, jaki pojawił się w polskim tłumaczeniu.
Kim jest sam Rupert? Ten urodzony w Anglii pisarz i nauczyciel duchowy, studiował początkowo sztukę i wzornictwo. Po pewnym czasie zwrócił się ku poszukiwaniom niedualistycznego aspektu życia, będąc głęboko zafascynowanym badaniem natury Rzeczywistości.
Przez przeszło 20lat poszukiwał inspiracji w twórczości takich myślicieli i nauczycieli jak: Krishnamurti, Rumi, Ramana Maharshi, Nisargadatta czy Robert Adams. Później spotkał swojego największego mentora- Francisa Lucille, który wprowadził go w nauki Jean Klein, Wei Wu Wei i Atmananda Krishna Menon'a, a co najważniejsze- poprowadził bezpośrednio w kierunku poznania prawdziwej natury doświadczenia.
Rupert Spira pozostaje obecnie jedną z najbardziej znanych postaci skupionych wokół zagadnień non duality, obok chociażby Eckharda Tolle'a, Adyashanti, Gangaji czy Jeffa Fostera.

Niniejszy wywiad odnosi się do zagadnień poruszonych bezpośrednio w książce "The Transparency of Things" (Przejrzystość rzeczy), wydanej w 2008r. nakładem wydawnictwa Non Duality Press.

Badając nasze doświadczenie cz1.

Badając nasze doświadczenie cz.2

Badając nasze doświadczenie cz.3

Badając nasze doświadczenie cz.4


Zdjęcie: http://nondualityamerica.wordpress.com/6 komentarzy:

 1. Dziękuję za te teksty. Jesteśmy z mężem "odkrywcami" sami dla siebie (chociaż mąż prowadzi zajęcia z ludźmi) tego czym jest "Ja" czym jest umysł. Trochę się czasem kłócimy, ale w sumie dochodzimy do wspólnych wniosków. Zafascynowała mnie ostatnio fizyka kwantowa, ale jak to ja :) po łebku jedno dwa zdania jako inspiracja odkrycie i dalej już sama. Bo to co odkryję w tej nieograniczonej przestrzeni sama :) to jest bezcenne. Właściwie ostatnio fascynuje mnie wieloosobowość, to jest to co pojmuję jako najważniejszą wiedze o tym kim jestem. Zerknij jeśli masz czas do mnie. Zapraszam chociaż siermiężnie raczej poruszam tematy które jak widzę są Tobie także bliskie. wysłałam córce w świat ten wywiad. :) Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Bo to co odkryję w tej nieograniczonej przestrzeni sama :) to jest bezcenne."
   O właśnie. Wspaniale to ujęłaś Elu. Bo raczej tylko i wyłącznie o nasze doświadczenie tu chodzi :)
   Zaglądać do Ciebie będę na pewno.
   Pozdrawiam również :)

   Usuń
 2. Posłucham kiedy indziej :). Aktualnie czytam "Drogę rzadziej wędrowaną" i nie chcę sobie mieszać... Koncepcja zresztą znana :), warto jednak posłuchać raz jeszcze..., inne słowa, może ciut inny wgląd?...
  Lubię do Ciebie zaglądać :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Droga rzadziej wędrowana"- czy to coś z adwajtawedanty?

   Usuń
 3. ps. zaglądniesz do mnie? :)

  OdpowiedzUsuń