środa, 21 grudnia 2016

W blasku choinki


Niebawem Święta. Niebawem koniec roku. Dla jednych kolejny punkt graniczny, następna cezura lub czas na swoiste podsumowania. Dla innych może nie aż w takim stopniu, choć nie da się ukryć, że ta magia liczb i wyjątkowość dni, działa na każdego i zmusza do nieco głębszej refleksji. Do jakiegoś samookreślenia i wyznaczenia nowych priorytetów. Tak jest zazwyczaj. Wspominamy, porównujemy i próbujemy wytyczyć kształt nowych ścieżek. Mimo że przecież nie wiemy, co czai się za zakrętem jutra. Taka już nasza natura, nasz zew człowieczy :)

Czas płynie nieubłaganie. Niejednokrotnie właśnie Święta przypominają nam o tym oczywistym fakcie. Kiedy na chwilę zwalniamy, zatrzymujemy ten nieznośny potok myśli i w blasku choinki obserwujemy twarze najbliższych. Nieco uważniej niż zwykle. Obiecujemy też sobie przy tym, to i owo. Wobec siebie i innych. Powołujemy do życia mechanizmy, które być może już po paru miesiącach będziemy musieli poddać srogiej weryfikacji. A niekiedy też uznać za niewykonalne. Ale robimy wszystko by udowodnić sobie, że sami kreujemy ten zbiór wydarzeń, sytuacji, wierzeń i przypuszczeń, że trzymamy rękę na pulsie i twardo stąpamy po ziemi. Bawimy się w te umysłowe gierki i niestety robimy to bardzo często kosztem tej specyficznej chwili. Tego wartościowego czasu, który być może powinniśmy staranniej docenić i potraktować jako szczególny dar od Życia, ażeby jeszcze lepiej niż do tej pory zakotwiczyć w chwili obecnej?

Święta nadejdą, zaistnieją i zaraz przeminą, pozostając tylko kolejną notatką zapisaną w naszym sercu i pamięci. Jak wiele innych zbliżonych doświadczeń, które znamy z przeszłości. Staną się nikłym pyłkiem pozostawionym za plecami, który rychło zniknie pod ciężarem nowego, które nadciągnie z nieubłaganą konsekwencją. Bo w istocie będziemy już zupełnie gdzie indziej...

Jakkolwiek byście jednak do tego nie podchodzili, życzę Wam, aby ten czas pozostał dla Was zapisem chwil niezwykłych i wartych zatrzymania w kadrze na dłużej, niż tylko błysk świątecznej iluminacji. Zdrowia i spokoju...
-MedartZdjęcia: internet              

8 komentarzy:

 1. Również życzę wszystkim wesołych, przede wszystkim SPOKOJNYCH Świąt Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem @ z życzeniami z okazji zimowych świąt...
   Ręce opadają.

   Usuń
  2. Masz na myśli sytuację baryczną za oknem?

   Usuń
  3. Nie, zwrotem zimowe święta zastąpiono Święta Bożego Narodzenia.

   Usuń
  4. To może po prostu nowa poprawność polityczna?
   Zupełnie jak z tymi świątecznymi jarmarkami w Niemczech, gdzie ostatnio dokonano zamachu. Jak mówił Gadowski, wszystko tam pozbawione jest symboliki chrześcijańskiej, bo a nuż jakiś urażony do głębi muzułmanin poczuje się dyskryminowany?
   Także i u nas zapewne kapelusznicy zaczynają sprawną zmianę terminologii i zaczynają oswajać naród z nowymi wytycznymi. Na to idą w końcu niemałe fundusze.

   Usuń
 2. Rzeczywiście, magia liczb w te święta wyjątkowa,
  bo zeszły się 6 - 3 - 9.
  Ładnie, prawda ?

  Zdrowia i pogody ducha dla Wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
 3. MIŁYCH ŚWIĄT!
  www.youtube.com/watch?v=wKMP81DVLLk

  Oni już nie zaśpiewają w żadne święta...dobrzy byli!
  www.youtube.com/watch?v=0RDtr5fAU1g

  OdpowiedzUsuń